Вітаю Вас, Гість
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 30 31 32 33 34 ... 47 48 »
27 листопада 2013 року на базі дошкільного навчального закладу № 4 «Сонечко» ім. Софії Русової м. Кам’янка відбулося засідання методичного об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів району на тему: «Формування природничо-екологічної компетентності дітей дошкільного віку за освітньою лінією «Дитина в природному довкіллі» згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти». В ході засідання учасники методичного об’єднання виокремили завдання педагога при ознайомлені дитини з природним довкіллям, форми та методи, які можна використовувати при формуванні екологічної компетентності у дітей дошкільного віку.
Завдання педагога при ознайомленні дитини з природним довкіллям
♦ Збагачувати естетичні враження малюка.
♦ Розвивати інтерес до природного оточення.
♦ Зближувати дитину зі світом об'єктів та явищ, серед яких вона перебуває щодня.
♦ Розвивати сенсорні відчуття та збагачувати чуттєвий досвід.
♦ Сприяти розвитку мислення та мовлення, форм ... Читати далі »
Переглядів: 1712 | Додав: kamrmk | Дата: 27.11.2013 | Коментарі (0)

22 листопада у Кам’янку завітали вчителі світової літератури із Золотоніського району. Метою візиту делегації було ознайомлення з досвідом роботи з творчо обдарованими дітьми у нашому районі. Зустріч відбулася в Зеленому будиночку. Як не дивно, але саме в ці дні (18 – 22 листопада) виповнюється 193 роки з часу першого приїзду Олександра Сергійовича Пушкіна в Кам’янку. Колеги із Золотоніщини відвідали місцеві музеї, насолоджувались цікавою біографічною розповіддю про перебування О.С.Пушкіна в Кам’янці, слухали чудові вірші поета, милувалися прекрасною класичною музикою, незабутніми піснями у виконанні Таміли Петрівни Чупак та камерного ансамблю заповідника. Головні ролі під час заходу виконували знайомі всім герої - учні літературно-мистецької вітальні Кам’янської ЗОШ № 1 під керівництвом вчителя світової літератури Шатило Таїсії Борисівни. Вчителі були в захваті від побаченого і почутого, переконавшись у наявності в Кам’янці надихаючої мистецької аури. В знак подяки від організованого ... Читати далі »
Переглядів: 605 | Додав: rimar | Дата: 24.11.2013 | Коментарі (0)

21 листопада 2013 року на базі відділу освіти Городищенської райдержадміністрації відбувся обласний семінар керівників органів управління освітою та завідувачів районних, міських методичних кабінетів з теми «Реалізація системного підходу щодо забезпечення якості природничо-математичної освіти». Семінар розпочався спільним засіданням керівників органів управління та завідувачів районними, міськими методичними кабінетами в Городищенській загальноосвітній школі I-III ступенів №3 Городищенської районної ради. З історією краю та сучасним його розвитком учасників семінару познайомив голова Городищенської районної державної адміністрації Ганжа Олександр Миколайович. Далі з вітальним словом до присутніх звернувся голова Городищенської районної ради Біба Олександр Олексійович.
Директор Департаменту освіти і науки Гаврилюк Галина Миколаївна охарактеризувала розвиток та досягнення природничо-математичної освіти Черкаської області: кількість класів природничо-математичного профілю та сучасн ... Читати далі »
Переглядів: 643 | Додав: rimar | Дата: 22.11.2013 | Коментарі (0)

15 листопада на базі Жаботинської загальноосвітньої школи було проведено семінар-практикум вчителів природознавства по темі «Організація діяльнісного підходу при викладанні курсу «Природознавство» на основі нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».
У роботі семінару взяли участь 14 вчителів-природничників району.
Особливістю нової програми з природознавства є підхід до процесу навчання як діяльності, і насамперед, діяльності учнів. Запровадження діяльнісного підходу означає, що основною складовою роботи учнів стає процес розв’язання завдань, проблем, тобто, освоєння діяльності, особливо нових її видів: дослідницької, пошуково-конструкторської, творчої тощо. Функції учителя в діяльнісній моделі навчання перетворюються на діяльність з управління процесом навчання. Запровадження діяльнісного підходу дозволяє організувати навчання таким чином, що учень почуває себе вільним, може проявляти ініціативу і самостійність, творчо підходити до засвоєнн ... Читати далі »
Переглядів: 704 | Додав: kamrmk | Дата: 15.11.2013 | Коментарі (0)

«Шляхи вдосконалення педагогічної майстерності вчителя в системі особистісно орієнтованого навчання»- тема семінару вчителів української мови і літератури, який було проведено 15 листопада 2013 року на базі Жаботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Бердник Оксана Іванівна, Капшук Ірина Андріївна, учителі української мови і літератури Жаботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, представили свої «Педагогічні знахідки» у формі презентації педагогічної діяльності, перегляду фрагментів відеоуроків української мови і літератури у 7 та 5 класах, самоаналізу представленого відеоматеріалу.
У ході роботи семінару були розглянуті теоретичні питання. Буряк О.С. – голова РМО вчителів української мови і літератури зосередила увагу присутніх на можливості удосконалення змісту і структури уроків української мови на основі інноваційних методів навчання. Юрченко Н. В. - методист РМК вказала, що одним із шляхів підвищення педагогічної майстерності вчителя у системі особи ... Читати далі »
Переглядів: 1060 | Додав: kamrmk | Дата: 15.11.2013 | Коментарі (0)

13 листопада 2013 року на базі Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 проходило засідання Школи молодого вчителя для вчителів філологічного профілю. Усі запропоновані види діяльності були підпорядковані темі засідання «Шляхи формування творчих компетентностей учнів». Керівник Школи молодого вчителя, Романенко Ольга Анатоліївна, учитель української мови і літератури Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, та Юрченко Наталія Вікторівна, методист РМК, зосередили увагу колег на питанні спрямування освітнього процесу на формування й розвиток ключових і предметних компетентностей особистості.
Молоді вчителі української мови і літератури, світової літератури загальноосвітніх навчальних закладів району відвідали урок української літератури у 8 класі «Тарас Шевченко. Факти з біографії, причини його арешту, арешт, заслання» (вчитель української мови і літератури Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вчитель-методист, Нестерчук Діна Яківна). Д ... Читати далі »
Переглядів: 681 | Додав: kamrmk | Дата: 15.11.2013 | Коментарі (0)

Визначено варіанти тестів моніторингу з української мови. 10 клас

Міністерством освіти і науки визначено 4 з 10 варіантів, які будуть запропоновані учням 10-х класів для складання тесту моніторингу якості освіти з української мови.

Як відомо, 12 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти у з української мови за результатами навчання учнів 10 класів в основній школі.

У Міносвіти повідомили, що за результатами відбору номерів варіантів тестів, шляхом випадкових чисел, кожен десятикласник складе один з наступних номерів тестів:

"Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі" (авт. Голуб Н.Б., Шелехова Г.Т., Ярмолюк А.В., Скрипник Л.М.) визначено такі варіанти: № 1, № 2, № 9, № 10.
"Українська мова (для загально ... Читати далі »
Переглядів: 615 | Додав: rimar | Дата: 09.11.2013 | Коментарі (0)

)6.11.2013 року у Тимошівській загальноосвітній школі ім. Кароля Шимановського відбувся семінар директорів загальноосвітніх начальних закладів району. Тема семінару "Державно-громадське управління навчально-виховним закладом". Під час роботи семінару був проведений круглий стіл. З означеного питання поділилися досвідом роботи директори загальноосвітніх шкіл: Погорілий Ю.А. (Тимошівська ЗОШ), Могилка А.П. (Кам'янська ЗОШ), Коротич О.І. (Телепинська ЗОШ), Запісочна Л.В. (Лебедівська ЗОШ) та Острик А.М. (Михайлівська ЗОШ).
Після круглого столу всі присутні відвідали виховний захід "Веселий ярмарок", у якому взяли участь учителі, учні та батьки школи.
Переглядів: 540 | Додав: rimar | Дата: 09.11.2013 | Коментарі (0)

29 жовтня 2013 року було проведено засідання обласної творчої групи вчителів світової літератури та російської мови на базі Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та літературно-меморіального музею ім. О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського на тему «Актуальні проблеми викладання російської мови і cвітової літератури в 2013-2014 навчальному році».
Методичний супровід організації та проведення даного заходу був здійснений завідуючою районного методичного кабінету Римар Л.Я. та методистом Юрченко Н.В.
Юрчак Валентина Анатоліївна, методист Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, ознайомила присутніх із питанням: «Навчально-методичне забезпечення профільної освіти вчителів світової літератури і російської мови в загальноосвітніх навчальних закладах. Нові програми та посібники, розроблені вчителями області».
Вивчення досвіду роботи Кам’янської творчої групи вчителів cвітової літератури та російської мови проводилоя за так ... Читати далі »
Переглядів: 621 | Додав: kamrmk | Дата: 31.10.2013 | Коментарі (0)

22 жовтня 2013 р. об 11:00 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулося урочисте відкриття V Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті». Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».
На виставці були представлені матеріали із 796 навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, регіональних та муніципальних органів управління освітою, видавництв, підприємницьких структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з 27 усіх регіонів України, а також учасників з Китайської Народної Республіки, Росії, США та Франції. Зокрема:
На 109 науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, майстер-класах, презентаціях відбулося обговорення нагальних проблем подальшого реформування галузі освіти, удосконалення процесу навчання і виховання, упровадження інформаційних технологій і педагогічних новацій, обмін досвідом практичної роботи та здобутк ... Читати далі »
Переглядів: 526 | Додав: rimar | Дата: 25.10.2013 | Коментарі (0)